Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Таке майно належить дружині та чоловікові незалежно від того, на ім'я кого з подружжя воно було придбано.

Дружина і чоловік мають право на поділ спільно нажитого майна незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними.

Дружина, чоловік розпоряджаються спільним майном за взаємною згодою. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя.

Однак, нерідко трапляються випадки, коли один із подружжя, без згоди та відома іншого, намагається вивести майно зі спільної сумісної власності, шляхом фіктивного відчуження його на користь третьої особи. Таке відчуження здійснюється з метою уникнення поділу майна з дружиною (чоловіком).

Як правило, таким чином переоформляються автомобілі, адже угоди з переоформлення транспортного засобу не потребують нотаріального засвідчення та можуть бути укладенні у відповідних сервісних центрах МВС, без згоди іншого співвласника.

Отже, якщо Ваш чоловік або дружина відчужили придбаний в шлюбі автомобіль, без Вашого відома та згоди, Ви маєте право на отримання грошової компенсації від вартості ½ частини авто.

Розмір такої компенсації повинен відповідати ринковій вартості подібного за своїми якостями (технічними характеристиками) транспортного засобу. Договірна вартість при визначенні розміру компенсації не повинна враховуватися, адже в більшості випадків, у договорі сторони вказують занижену ціну, з метою ухилення від сплати податків.